Pôstna aktivita
Božie slovo je darom. Druhý je darom.
Božie slovo je darom. Druhý je darom.
Posolstvo sv. otca Františka nám ponúka zamyslenie nad podobenstvom o boháčovi a Lazárovi, kedy sa boháč nevedia sa podeliť s Lazárom ani o odrobinky, skončil zatratený v pekle a Lazár sa tešil v nebi.
Koreňom boháčovho zla je to, že nepočúval Božie slovo; to ho doviedlo k tomu, že už nemiloval Boha, a preto pohŕdal svojím blížnym. Podobenstvo o boháčovi a Lazárovi nás vyzýva: otvoriť druhému dvere nášho srdca, pretože každý človek je darom.
Preto aj naša pôstna aktivita, ktorou sa chceme priblížiť k Bohu bude takáto:
Budeme sa snažiť viac poznávať Božie slovo, ktoré nás učí, ako milovať blížneho, ako mu otvoriť srdce a nabáda na konkrétne skutky. Pred oltárom je pripravené otvorené srdce, ktoré predstavuje moje /tvoje sdrce, ktoré je otvorené pre blížneho. Ak sa mi podarí urobiť nejaký skutok lásky voči blížnemu, na pripravený papierik napíšem jeho meno a vložím si ho do srdiečka. Výsledok? Na konci pôstneho obdobia bude moje srdce plné skutkov lásky, bude tu pre druhých a a pripravené na Pánovo zmŕtvychvstanie. Je to spoločné srdce celej farnosti, pretože sme tu jedna rodiny v Kristovi. Preto pozývame všetkých, aj dospelých, aby sa k nám pridali.Vytvoril: Jana Loduhová
Vytvorené dňa: 01.03.2017