Oslava dňa rodiny v rodinnom duchu
Vskutku možno povedať, že aj tento rok sme oslávili v našej veľkej rodine deň rodiny ako sa patrí. Príjemný program, usmiati ľudia, chutné maškrty, a to všetko umocnené krásnym slnečným počasím, vytvorili jeden z tých dní, ktoré ostávajú v srdciach.
Detičky z materskej školy na nás pripravili tromi rozkošnými tančekmi. Dominika Čibová nám pohladila duše príjemným spevom a sestričky Silvia a Natália Rímešové zarecitovali milú báseň.
Dobrodružstvo pri obžinkoch, ktoré niektorí z vás možno videli v posledných týždňoch i na doskách SND, ste si mali možnosť pozrieť v prevedení hercov ochotníkov z Báhoňa, Kaplny a Igramu. Herci boli skutočne úžasní, výborne zvládli nároční text a rozmanité scény, v ktorých nielenže hrali rolu, ale popritom hrali rolu nikoho iného, ktorý sa ale tvári, že o ničom nevie... Naozaj milý humor a pre hercov i pozerajúcich veľký zážitok.
Každý z prítomných sa mohol ponúknuť teplou večerou v podobe párkov, koláčikmi a sviežou vodičkou.
K príjemnej a pokojnej atmosfére prispel a koncert folkovej skupiny Jasoň.
Deti si zasúťažili na stanovištiach, kde dostali razítka a sladké odmeny.
Veľký úspech mal detský kútik, v ktorom sa strhlo veľké maľovanie na tvár.
Na predaj boli tričká s motívom rodiny za symbolické ceny a tiež knihy, ktoré zo SSV. Pani Hudecová ponúkla na predaj svoje ručné výrobky.
Na záver dal všetkým prítomným pán farár Behuľa svoje kňažské požehnanie.
Ďakujem všetkým rodinám aj jednotlivcom za každú pomoc, ochotné ruky i každú modlitbu či obetu. Ďakujeme Katke Šurinovej, ktorá zároveň spolu s Blažejom moderovali celý program. Na jej pleciach (aj kvôli istému nečakanému zraneniu :-), toho ostalo dosť. Ďakujeme Andrejke, Andy, pani Evičke a jej manželovi, všetkým pomáhajúcim v kuchyni, oblusluhujúcim, dievčatám na stanovišiach... Všetkých, ktorí rozkladali, upratovali či pripravovali obetné dary na sv. omšu. a ešte mnohým ďalším. A najmä ďakujeme Pánu Bohu, ktorý si už po tretí rok vedie a požehnáva celú túto akciu. Ďakujeme a tešíme sa opäť o rok!
Mimochodom mne osobne sa tiež veľmi páči, že ovocím tejto akcie je okrem budovanie vzťahov, príjemného času s rodinou aj úplne čisté námestie.
Kto by mal nejaké konštruktívne pripomienky k tejto akcii, veľmi radi ich prijmeme (Katka, Janka, Andrejka).
Videonahrávka z divadla bude čoskoro zverejnená.

Vytvoril: Jana Loduhová
Vytvorené dňa: 30.05.2017
Upravené dňa: 30.05.2017